LAVANID® felhasználása diabétesz láb szindróma esetén

A legújabb tudományos kutatások szerint a sebellátás alfája és omegája a megfelelő sebalap előkészítése. A kutatások azt bizonyítják, hogy a fertőzés a mikroorganizmusok és a sebgyógyulás közt szoros az összefüggés. Amikor piszkos kézzel nyúlunk egy sebhez, vagy nem megfelelően tisztítjuk ki, borítékolható a gennyesedés és a lepedékessé válás, a sebből érkező kellemetlen szagok pedig további kellemetlen következményei az elmaradt alapos sebtisztításnak. Mit tehetünk, hogy mindezeket megelőzzük, és helyesen kezeljük a diabétesz láb sebet?

 

A tudomány is a modern sebkezelő eszközöket ajánlja

“Praxisomban a LAVANID oldat alkalmazásával olyan oldatot és gélt találtam, amelynek segítségével otthon is szakszerűen kezelhető a diabétesz láb seb, így a tisztítás elmulasztásából adódó kellemetlen következmények elkerülhetők. A LAVANID legfontosabb feladata, hogy a kórokozók terjedését lassítsa, melynek következtében a sebgyógyulás közel normális mederbe terelhető. A cukorbetegeknél ez különösen nehéz feladat” – fogalmaz Dr. Rozsos István érsebész, a Théta központok vezető sebésze.

A LAVANID kiemelkedő tulajdonsága, hogy nem csíp, nem színezi el a sebet, továbbá nem bántja a gyógyuló szöveteket. A kutatások bizonyítják, hogy mindezek nagyon pozitív hatással vannak a sebgyógyulásra.  A diabeteses betegeken alkalmazott LAVANID terápia aktiválta a betegek természetes sejtjeit, melyek a baktériumokat, vírusokat és a káros sejteket támadják. 

Mivel a LAVANID-nak nyugtató hatása van, a hűsítés hatására javulhat a sebgyógyulás minősége, ezzel párhuzamosan pedig a sebgyógyulás ideje is csökkenthető. Egyes kutatások arra jutottak, hogy a jód és származékai nemcsak az elszíneződést, hanem az allergiát és a fájdalmat eredményeznek. 

A LAVANID hatása hosszan tartó, cukorbetegeknek ajánlott. Mindemellett antiszeptikus, de mégsem ezüst tartalmú, így biztosak lehetünk benne, nem okoz allergiát. A LAVANID használata mellett javul a gyógyuló bőr-seb minősége, csökken a kórokozók mennyisége, mindez pedig fájdalommentesen történik. 

Dr. Rozsos felhívja a figyelmet arra a sajnálatos helyzetre, hogy manapság sokan a régi terápiás gyakorlatoknak megfelelően a hagyományos sebellátást helyezik előtérbe. Akár lejárt szavatosságú, a legújabb kutatások által már nem javasolt fertőtlenítő szerekkel mossák ki a sebet. Gyakran előfordul, hogy a cukorbetegek sok időt tölenek sebeik ellátásával és a végén egy korszerűtlen fertőtlenítővel elrontanak mindent!

Az otthoni sebkezelés lépései

Tehát LAVANID-ra fel! Öblítsük le a sebet és kenjük be géllel majd kössük be óvatosan. Biztosítsuk a végtagok számára a gyógyulást és végezzük mindezt 2 naponta, mert napi kötéscsere során néha többet ártunk, mint használunk! A betegeknek testileg és lelkileg is meg kell kapni azt a támogatást, ami a gyógyuláshoz szükséges. Biztassuk és segítsük őket, ha kell azzal, hogy a régi piros-barna fertőtlenítő löttyöt elvesszük a közelükből.

Válassz megfelelő sebkezelő készítményt krónikus sebek ellátására! Termékeink 

 

Posztolás dátuma

Blogunkat azért hoztuk létre, hogy segítséget nyújtsunk az otthoni sebkezelésben mind a ház körüli balesetek ügyében mind a krónikus betegek otthoni ellátását segítve és hiteles szakmai forrásokat biztosítsunk a fertőzések és az esetleges állapot romlás elkerülése végett.

Az otthoni balesetek száma évről-évre folyamatosan növekszik. Legyen szó akár konyhai, takarítási, barkácsolási, vagy éppen kertészkedés közben bekövetkező balesetekről. A statisztikák szerint a horzsolások, az égési sérülések, a vágások, csípések legtöbbször éppen a házimunkák és a kerti tevékenységek végzésekor következnek be.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!